Sesja ślubna

sesja ślubna Foto Malarz

Sesja ślubna

Fotograf ślubny

Reportaż ślubny

Idealna sesja ślubna — czyli 4 rzeczy, o których trzeba pamiętać

 

 

Zdjęcia ślubne są dla Pary Młodej ważnym elementem, które pozwalają uwiecznić ich uczucia. Jednak, aby spełniły one oczekiwania małżonków, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka bardzo ważnych kwestii. Dopiero wtedy sesja ślubna stanie się naprawdę perfekcyjna.

Kiedy najlepiej zorganizować sesję ślubną?

 

Sesję ślubną można zorganizować w trakcie wesela lub też w innym terminie. Decyzja należy głównie od Młodej Pary i ich podejścia do tego tematu. Należy zdawać sobie sprawę, że obie te opcje mają swoje zalety. Dlatego też większość przyszłych małżonków jest podzielona w tej kwestii. Każdy wybór powinien być, więc dokładnie przemyślany.

 

 

Czy powinno organizować się sesję ślubną w dzień ślubu?

 

Główną zaletą, która skłania młodych małżonków do sesji zdjęciowych w dzień ślubu, są emocje. Tego niezwykłego dnia Para Młoda odczuwa całą gamę uczuć, których nie da się podrobić. Dlatego też zdjęcia, które zostają wykonane, stają się znacznie bardziej prawdziwe. Dodatkowo już na zawsze zostają uwiecznione na twarzach małżonków. Dlatego też zawsze, kiedy będą patrzeć na te zdjęcia, to przypomną sobie te emocje. Za kilkadziesiąt lat może to być jeszcze bardziej cenne. Najważniejsze jest przede wszystkim to, że bez problemu można pogodzić sesję z zabawą gości. Podczas dużych wesel goście mogą bawić się wyśmienicie nawet bez Pary Młodej. Przecież sesja nie trwa zbyt długo. Poza tym Państwo Młodzi mogą na chwilę odetchnąć i skupić się tylko na sobie.

 

 

Zalety sesji ślubnych w późniejszym terminie

 

Sesje w innym terminie wybierane są głównie przez osoby, które chcą być same na zdjęciach. Wtedy muszą znaleźć po prostu datę, która pasuje im oraz fotografowi. Większość par, które wybierają tę opcję, ceni sobie to, że mają tyle czasu, ile trzeba. Tym samy ten wyjątkowy dzień mogą przeżywać intensywniej. Unikanie pośpiechu tego dnia jest wskazane. Wtedy najłatwiej będzie ukazać wszystkie emocje i być naturalnym. Przy braku pośpiechu wszystko przychodzi szybko i znacznie łatwiej. Inną sprawą jest również to, że można dokładniej zaplanować sesje oraz wybrać różnorodne miejsca. Wiąże się to przede wszystkim z inwencją młodych małżonków.

 

 

Sesja w dzień ślubu oraz w innym terminie — niezastąpionym kompromis

 

Skoro obie te opcje mają swoje zalety, warto znaleźć najlepszy kompromis. Coraz popularniejszą opcją jest zatrudnianie fotografa na wesele, który również zrobi pozowane zdjęcia Pary Młodej. Jednak nie jest to koniec kwestii związanych ze zdjęciami ślubnymi. Wiele par opłaca dodatkowo sesję, która odbywa się w innym terminie i miejscu. Tym samym zyskują tak istotny kompromis. Ta opcja jest przydatna też dla par, w których każda z osób ma odmienne zdanie. Warto, więc w ten sposób znaleźć złoty środek.

 

 

Jaki czas jest najlepszy na sesję ślubną?

 

Decydując się na sesję, która odbywa się w innym czasie, trzeba dokładnie przemyśleć jej termin. Istotna jest pora roku, w której się ona odbywa, ale też pora dnia. Warto więc dokładnie przeanalizować wszystkie te kwestie. Wtedy decyzja będzie rozsądniejsza i idealnie dopasowana.

 

 

Termin sesji ślubnej.

 

Wybór terminu sesji często wymaga dłuższego zastanowienia. Głównie przez to, że fotograf oraz małżonkowie muszą mieć wolne. Czasami sesje trwają kilka godzin, a innym razem nawet parę dni. Poza tym często wybierana jest podróż do miejsca oddalonego o wiele kilometrów. To wszystko sprawia, że konieczne jest dokładnie przemyślenie jej daty. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na jakiś weekend poza sezonem ślubnym, kiedy w grę wchodzi sesja wyjazdowa. Takie zabezpieczenie jest bardzo ważne i może okazać się przydatne. Jeśli sesja ma odbyć się na miejscu, to dobrze byłoby wybrać dwa terminy z fotografem. Takie rozwiązanie jest możliwe wtedy, gdy fotograf nie ma zbyt wiele zleceń w danym okresie. Trzeba po prostu zdawać sobie sprawę, że sesje ślubne w plenerze wiążą się z potrzebą planowania wielu różnych rzeczy.

 

 

Która pora roku jest najlepsza na sesje ślubne?

 

Niektóre pary wybierając datę ślubu, zwracają też uwagę na to, jak będzie wyglądać plener ślubny w danym okresie. Ta przezorność wpływa również na sesje zdjęciowe. Jak wiadomo zdecydowana większość par woli sesje letnie lub chociaż wiosenne. Głównie za sprawą promieni słonecznych, błękitnego nieba i budzącej się do życia natury. Zdjęcia ślubne w plenerze nabierają wtedy wyjątkowości i blasku. Jesienią sesje zdjęciowe również są przeprowadzane. Piękno kolorów i gry świateł można uchwycić również o tej porze roku. Inną opcją – najrzadziej praktykowaną - są sesje zimowe. Sesja plenerowa za granicą to kolejny temat do rozważań dla Młodej Pary. Za granicą są miejsca w których świetne warunki do fotografowania są nawet przez 365 dni w roku. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością - po prostu ma pewną grupę zwolenników.

 

 

Pora dnia a sesja Pary Młodej

 

Nie ma co ukrywać, ale sesja ślubna powinna trwać nawet cały dzień, z przerwami. W ten sposób będzie też większy wybór zdjęć. Jednak przede wszystkim można będzie uchwycić różne światło na zdjęciach. Sama przyroda, jeśli byłaby na zdjęciach, również inaczej wygląda od rana i wieczorem. Jeśli sesja ma odbyć się latem nad morzem, warto przeprowadzić ją wcześniej rano i wieczorem. W końcu w tym czasie zdjęcia moją znacznie więcej uroku. Poza tym nie ma pary, która nie marzy o zdjęciu ślubnym w plenerze przy zachodzie słońca. Nie warto nastawiać się tylko na tę porę, gdyż zdjęcia w dobrym świetle są przecież także ważne.

 

 

Spontaniczność kontra szczegółowy plan sesji ślubnych

 

Istnieją fotografowie, którzy planują każdy element sesji, inni z kolei cenią sobie naturalność. Co osoba to inne zdanie, dlatego też warto przeanalizować, która opcja ma więcej korzyści. Wszystko po to, aby efekt był jak najlepszy.

 

 

Zalety naturalnych sesji ślubnych

 

Sesje organizowane w innym terminie, niż wesele odbywają się dosyć często. Ich zalety były już omówione. Jednak przede wszystkim trzeba pamiętać, że są one często dłuższe. W końcu nie trzeba się spieszyć. Pozostaje tylko cieszenie się tą chwilą. Ślubna sesja zdjęciowa ma być pamiątką na całe życie. Dlatego tak wielu fotografów stawia na to, aby Młoda Para zachowywała się w pełni spontanicznie. Wtedy mają oni też większą kontrolę nada sesją i ukazują siebie. Takie rozwiązanie buduje magiczne zdjęcia, których oczekują małżonkowie. W ten sposób również znacznie łatwiej jest ukazać prawdziwe emocje.

 

 

Szczegółowy plan gwarantem sukcesu?

 

Druga szkoła mówi, że wszystko powinno być szczegółowo zaplanowane. Tak naprawdę zależy to od filozofii pracy fotografa. Dla niektórych może okazać się to kluczem do sukcesu. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że każda para jest inna. Przez to też jedno rozwiązanie może bardziej przypasować jednej parze, a drugiej inne wyjście. Dlatego też nie warto trzymać się sztywno planu, gdyż odbiera to dużo jakości zdjęciu. Nutka naturalności może sprawić, że zdjęcia ożyją i będą prawdziwsze. Rozmowa z fotografem i wyrażenie swojego zdania bardzo pomaga.

 

 

Czy istnieje kompromis?

 

Najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem jest to, aby fotograf ślubny miał w głowie pewien ogólny zarys. Państwo Młodzi również mogą zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. W ten sposób stopniowo wszystko zostanie zrealizowane, jednak bez planowania każdego ruchu. Takie rozwiązanie ma zdecydowanie najwięcej zalet i jest coraz częściej stosowane. Ważne jest również to, że po obejrzeniu efektu końcowego, można poczuć tylko satysfakcję. Tak naprawdę fotograf z doświadczeniem będzie wiedział doskonale, co powinny zawierać jakościowe zdjęcia ślubne. Najważniejsze jest to, aby szczerze powiedzieć o swoich oczekiwaniach i je realizować.

 

 

Sesja ślubna nad morzem, w górach, czy zagranicą?

 

Coraz więcej par decyduje się na wyjazd na sesję ślubną w jakieś urokliwe miejsca. Tym samym zyskują niezapomniane emocje - połączone z pięknym plenerem w tle.

 

 

Plener ślubny nad morzem i jego zalety

 

Morze, piasek, otwarta przestrzeń i dwie zakochane osoby patrzące sobie prosto w oczy. Takie rozwiązanie na ślubnych zdjęciach jest marzeniem większości par. Nic w tym dziwnego, gdyż morski plener dodaje nieopisanego uroku każdemu zdjęciu. Tym bardziej tym wykonanym przez doświadczonego fotografa. Najważniejsze jest to, że w takim miejscu łatwiej jest poczuć niesamowity klimat. Do tego nie potrzeba żadnych dodatkowych gadżetów, aby zdjęcia były niepowtarzalne.

 

 

Plener ślubny – pomysły na górską sesję

 

Sesje ślubne w górach może odbyć się zarówno latem, wiosną, jak i zimą. Góry tworzą wyjątkową aurę. Najlepiej widać to na zdjęciach małżonków, którzy pochodzą z tych rejonów lub mają pokrewną pasję. Najczęściej zdjęcia ślubne w plenerze odbywają się w Tatrach. Jednak zależy to również od miejsca zamieszkania pary. Panna Młoda powinna pamiętać o płaskich butach podczas sesji typowo górskiej. Ewentualnie po prostu o butach na zmianę.

 

 

Ślubna sesja zdjęciowa za granicą bardziej wyjątkowa?

 

Coraz popularniejsze stały się wyjazdy zagranicę, aby tam przeprowadzić sesję ślubną. Te rozwiązanie może przysporzyć nowych wspomnień młodym małżonkom. Najczęściej wybierane są takie miejsca jak Paryż, Chorwacja, Majorka, różne rejony Hiszpanii, ale też Wenecja, czy osobliwe rejony Szkocji. Wszystko jest kwestią możliwości oraz gustu małżonków. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na mniej popularne miejsca, które są rzadziej odwiedzane. Wtedy też staną się intymniejsze.

 

sesja ślubna Foto Malarz

Poznaj nas bliżej

Inspiruje nas miłość, dlatego na zawsze zatrzymujemy ją
W subtelnych ślubnych fotografiach, przechowując w każdym zdjęciu emocje, szczęście, wzruszenia i radość.

PortfolioPortfolio KontaktKontakt

Sesja ślubna

Fotograf Ełk

Fotograf Łomża

Fotograf Suwałki

Fotograf Olsztyn

Fotograf Białystok

Fotograf Ostrołęka

Fotograf ślubny Białystok