sesja ślubna plenerowa

SESJA ŚLUBNA PLENEROWA

Fotografia ślubna to utrwalanie najpiękniejszych momentów w życiu - uśmiechów, spojrzeń pełnych miłości, splecionych rąk i nieskrywanych emocji. Chodzi o to, aby wydobyć najwspanialsze i niezapomniane gesty i słowa, które zamrozimy na fotografii, by móc cieszyć się wspaniałymi chwilami przez bardzo długie lata. Zatrzymać czas i przelać go na papier to nie lada wyczyn i wyzwanie, jednak dla profesjonalnego i doświadczonego fotografa to prawdziwa sztuka i jego kreatywna praca. Fotograf ślubny musi mieć świadomość tego, że efekty jego pracy posłużą jako pamiątka pary młodej oraz dla całej rodziny. Dlatego do sesji ślubnej należy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim rozmowa z młodą parą jest tutaj podstawą. Komunikacja na linii fotograf -> nowożeńcy oraz dokładne postawienie odpowiednich wymagań i przedstawienie swoich oczekiwań jest kluczem do sukcesu cudownej i niezapomnianej sesji.

Sesja ślubna w plenerze - kiedy najlepiej ją zorganizować?

Sesja ślubna może odbyć się zarówno w dzień ślubu jaki i w innym, bardziej dogodnym dla młodych terminie. Niektóre pary chcą uwiecznić tą wspaniałą atmosferę, niezapomniane chwile i uśmiechy, które towarzyszą im w trakcie ślubu. Oczywiście taka sesja może się odbyć tego dnia, jednak należy pamiętać, aby przeznaczyć na nią odpowiednią ilość czasu. Sesja ślubna w dniu ślubu będzie trwać nie dłużej niż 20-40 minut. Warto uprzedzić gości o takiej ewentualności oraz nieobecności pary młodej w tym czasie.

Inną, coraz częściej wybieraną opcją przez pary młode jest plener ślubny kilka dni po tym ważnym wydarzeniu. Wówczas atmosfera jest luźniejsza, nie ma pośpiechu i emocje już nieco opadły. Wówczas na taką sesję można zarezerwować znacznie więcej czasu. Można wówczas odwiedzić więcej ciekawych miejsc. Sesja ślubna plenerowa w innym dniu trwa zazwyczaj w granicach 2-4 godziny. Należy się do niej odpowiednio przygotować. Trzeba również brać pod uwagę nieprzewidywalność i zmienność pogody i być przygotowanym na każdą ewentualność.

Miejsce sesji plenerowej

W województwie podlaskim cudownym miejscem na plener będzie Biebrzański Park Narodowy. Otacza go wiosną i latem zielona budząca się do życia, kolorowa przyroda - wszystkie zdjęcia będą wyglądały zjawiskowo. Plener na polanie z koszem piknikowym, na leśnej ścieżce czy przy jeziorku - każda opcja będzie cudowna.  Z pewnością efekty sesji będą niepowtarzalne i oryginalne. Niektóre pary młode organizują sesje na dworcu kolejowym Białystok Fabryczna. Bardzo industrialny klimat tego miejsca sprzyja kreatywności, oryginalności oraz wspaniałym efektom. Innym, bardzo ciekawym miejscem mogą być wspaniałe, zabytkowe, zakręcane schody w starej kamienicy. Dają one niepowtarzalny klimat wykonywanym zdjęciom. Eleganckie zamki, ruiny, wspaniałe, betonowe schody przed budynkiem czy też zjawiskowe rzeźby czy fontanny.

Ponadto, jeśli para młoda preferuje bardzo eleganckie i nowoczesne miejsca - sesja może odbyć się w pobliżu szklanej fasady ciekawego budynku.Na tle pary młodej będzie prezentować się majestatycznie. Możliwości jest naprawdę wiele i wszystko zależy od gustu i preferencji młodych. Warto to miejsce uzgodnić z fotografem, poradzić się go i zaufać jego doświadczeniu. Warto również zasięgnąć rady u znajomych par, które mają już takie sesje za sobą. Rozmowa może okazać się prawdziwą kopalnią wiedzy w tym temacie. Fotograf lub znajomi z pewnością podpowiedzą kilka ciekawym i niepowtarzalnych lokalizacji w pobliżu.

Akcesoria do sesji plenerowej

Oprócz ciekawej i niepowtarzalnej lokalizacji warto zadbać także o niebanalne i nieszablonowe akcesoria, które doskonale ożywią każdą fotografię, a także dodadzą jej wyrazistego i bardziej osobistego charakteru. Idealnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju balony, wstążki, chusty, kapelusze, a także parasole - zarówno te klasyczne, czarne, przeciwdeszczowe jak i te bardziej kolorowe jak i delikatne, koronkowe parasolki dla dam. Duże okulary przeciwsłoneczne, kapelusz z dużym rondem oraz wachlarz świetnie spiszą się podczas sesji, pomogą młodym poczuć się bardziej swobodnie, a jednocześnie sprawią, że każde ujęcie będzie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, a jednocześnie cała sesja okaże się spójna. Fantastyczną opcją są także koce w szkocką kratę i kosze piknikowe, a także polne kwiaty w wazonach, wianki na głowach panien młodych czy kieliszki z szampanem. Sesja plenerowa na łonie natury staje się wówczas doskonałą zabawą, młodzi są odprężeni i nie zwracają uwagi na fotografa dzięki czemu zdjęcia ukazują prawdziwe i nieskrywane emocje. Naturalność i prawdziwe uśmiechy, uściski i trzymanie się za ręce to coś, co cudownie uwiecznia się na kliszy aparatu.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że każda para młoda oraz każda sesja ślubna jest zupełnie inna i wymaga indywidualnego podejścia i licznych konsultacji. Dzięki temu, iż młodzi określają fotografowi swoje priorytety i oczekiwania, łatwiej jest wybrać zarówno odpowiednie miejsce na sesję, jak i akcesoria, fryzurę i inne dodatki. Indywidualne podejście jest kluczem do sukcesu cudownych i niezapomnianych zdjęć, które pozostaną na zawsze jako pamiątka wyjątkowego dla nowożeńców dnia.

sesja ślubna

Poznaj nas bliżej

Inspiruje nas miłość, dlatego na zawsze zatrzymujemy ją
W subtelnych ślubnych fotografiach, przechowując w każdym zdjęciu emocje, szczęście, wzruszenia i radość.

PortfolioPortfolio KontaktKontakt

Fotograf Białystok

Fotograf ślubny Białystok

Zdjęcia ślubne Białystok

Fotografia ślubna Białystok

Fotograf na wesele Białystok