sesja ślubna na podlasiu

SESJA ŚLUBNA NA PODLASIU

Sesja ślubna w plenerze to coraz chętniej wybierana przez nowożeńców forma zapisania wspomnień, z tego pięknego dnia. Fotografie utrwalają najpiękniejsze momenty w życiu - uśmiechy, spojrzenia pełne miłości, splecione ręce i nieskrywane emocje. To zapisywanie najwspanialszych i niezapomnianych gestów i słów, by móc cieszyć się nimi przez bardzo długie lata.

Fotografia to zatrzymany moment przelany na papier. Jest to nie lada wyzwanie, jednak dla profesjonalnego i doświadczonego fotografa to prawdziwa sztuka i kreatywna praca. Fotograf ślubny musi mieć świadomość tego, że efekty jego pracy posłużą jako pamiątka zarówno dla pary młodej i całej rodziny. Dlatego do sesji ślubnej należy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim rozmowa z młodą parą jest tutaj podstawą - komunikacja na linii fotograf -> nowożeńcy to podstawa. Dokładne postawienie odpowiednich wymagań i przedstawienie oczekiwań jest kluczem do sukcesu i niezapomnianej sesji.

Sesja ślubna w plenerze - kiedy najlepiej ją zorganizować?

Sesja ślubna może odbyć się zarówno w dzień ślubu jaki i w innym, bardziej dogodnym dla młodych terminie. Niektóre pary chcą uwiecznić tą wspaniałą atmosferę, niezapomniane chwile i uśmiechy, które towarzyszą im w trakcie ślubu. Taka sesja może się odbyć w trakcie wesela, jednak należy przeznaczyć na nią odpowiednią ilość czasu.Sesja ślubna w dniu ślubu będzie trwać ok. 20-40 minut - należy o tym uprzedzić gości.

Inną, równie często wybieraną opcją przez pary młode jest plener ślubny kilka dni po tym ważnym wydarzeniu. Wówczas atmosfera jest luźniejsza, nie ma pośpiechu i emocje już nieco opadły. Na taką sesję trzeba zarezerwować znacznie więcej czasu, ale można odwiedzić więcej ciekawych miejsc. Sesja ślubna plenerowa trwa zazwyczaj w granicach 2-4 godzin - należy się na to przygotować i wziąć ze sobą coś do picia i do jedzenia. Trzeba również wziąć pod uwagę zmienność pogody i być przygotowanym na każdą ewentualność. Dodatkowo sesja taka generuje dodatkowe koszty: fryzura, makijaż, wolny dzień w pracy. Należy przebrać się od nowa i emocje nie są już wtedy tak ogromne jak w dniu ślubu.

Miejsce sesji plenerowej

W województwie podlaskim cudownym miejscem na plener będzie Biebrzański Park Narodowy - w otoczeniu zielonej, budzącej się do życia, kolorowej przyrody każde zdjęcia będą wyglądały zjawiskowo. Plener na polanie z koszem piknikowym, na leśnej ścieżce czy przy jeziorku - każda opcja będzie cudowna i z pewnością efekty sesji będą niepowtarzalne i oryginalne. Niektóre pary młode organizują sesje na dworcu kolejowym Białystok Fabryczna - bardzo industrialny klimat tego miejsca sprzyja kreatywności, oryginalności oraz wspaniałym efektom.

Innym, bardzo ciekawym miejscem mogą być wspaniałe, zabytkowe, zakręcane schody w starej kamienicy, które dają niepowtarzalny klimat wykonywanym zdjęciom. Eleganckie zamki, ruiny, wspaniałe, betonowe schody przed budynkiem czy też zjawiskowe rzeźby czy fontanny. Ponadto, jeśli para młoda preferuje bardzo eleganckie i nowoczesne miejsca sesja może odbyć się w pobliżu szklanej fasady ciekawego budynku, który majestatycznie będzie się prezentował na tle pary młodej. Możliwości jest naprawdę wiele i wszystko zależy od gustu i preferencji młodych. Warto to miejsce uzgodnić z fotografem, poradzić się go i zaufać jego doświadczeniu, a także zasięgnąć rady u znajomych par, które mają już takie sesje za sobą - są prawdziwą kopalnią wiedzy w tym temacie i z pewnością podpowiedzą kilka ciekawym i niepowtarzalnych lokalizacji w pobliżu.

Dodatki do sesji ślubnej

Sesja to ponowne ubieranie się w garnitur, wiązanie krawata i dogrywanie akcesoriów. Dla pań to ponowne wkładanie sukni ślubnej, pończoch i butów. To również oznacza wizytę u fryzjera i wizażystki, by makijaż na zdjęciach nie był blady i mało widoczny. Plener ślubny oznacza także dodatkowy czas, jaki należy na niego poświęcić. Trwa on zdecydowanie dłużej niż sesja w dniu ślubu – trzeba o tym pamiętać planując zdjęcia.

Emocje już nieco opadły i ponowne ubieranie się w suknię już tak nie cieszy. Nie oznacza to jednak, że nie jest to efektywnie i kreatywnie spędzony dzień. Wręcz przeciwnie - sesja ślubna w plenerze to fantastyczne przeżycie dla każdego. Zwłaszcza, że często jest to ich pierwsze podejście w życiu do profesjonalnej sesji. Nie należy jednak się stresować i być spiętym, by fotografie wyszły oryginalnie. Trzeba postawić na naturalność i prawdziwe emocje, wówczas zdjęcia będą zachwycające.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że każda para młoda oraz każda sesja ślubna jest zupełnie inna. Wymaga ona indywidualnego podejścia i licznych konsultacji. Dzięki temu, iż młodzi określają swoje oczekiwania, łatwiej jest wybrać odpowiednie miejsce na sesję, akcesoria, fryzurę i dodatki. Indywidualne podejście jest kluczem do sukcesu cudownych i niezapomnianych zdjęć. Dzięki temu pozostaną one na zawsze jako pamiątka wyjątkowego dla nowożeńców dnia.

Poznaj nas bliżej

Inspiruje nas miłość, dlatego na zawsze zatrzymujemy ją
W subtelnych ślubnych fotografiach, przechowując w każdym zdjęciu emocje, szczęście, wzruszenia i radość.

PortfolioPortfolio KontaktKontakt

Fotograf Białystok

Fotograf ślubny Białystok

Zdjęcia ślubne Białystok

Fotografia ślubna Białystok

Fotograf na wesele Białystok