SEO DLA FOTOGRAFA

Najczęściej wykonywanym rodzajem fotografii jest fotografia ślubna - na którą zapotrzebowanie jest ogromne, szczególnie w sezonie ślubnym. Młode pary poszukują zdolnych, kreatywnych fotografów, którzy uwiecznią ich wyjątkowy dzień i zaproponują niebanalną sesję ślubną. Jednocześnie nie chcą zadawać sobie wiele trudu z poszukiwaniem takiego artysty - najczęściej zdają się na jedną z pierwszych pozycji w wynikach wyszukiwania. To również jedna z branż, w której najczęściej dostaje się zlecenia z polecenia. Dlatego też pozycjonowanie strony fotografa ślubnego jest zadaniem stosunkowo prostym, wymagającym jedynie odrobiny inwencji.

Jak wypozycjonować stronę fotografa ślubnego?

W przypadku fotografii ślubnej istnieje ogromna konkurencja na rynku, mimo to pozycjonowanie strony www nie jest takie trudne. Wynika to stąd, że w przypadku fotografii ogromne znaczenie w wynikach wyszukiwania będą miały zdjęcia. Pojawiają się one na samym początku listy wyszukiwania pod hasłem "fotograf ślubny + miasto" lub "fotografia ślubna", w postaci miniatury.

To jedna z niewielu branż, w której pozycjonowaniu ogromną rolę odgrywają tzw. naturalne linki. Są to linki pojawiające się osobie wyszukującej w sposób naturalny, nie nachalny. Innymi słowy - gdy przyszły pan młody wpisuje w wyszukiwarkę słowa dotyczące fotografii ślubnej, otrzymuje w wynikach wyszukiwania właśnie fotografie ślubne - te zrobione przez najlepiej wypozycjonowanych fotografów w interesującym go mieście. Dzięki temu osoba zainteresowana zapłaceniem za sesję ślubną trafia bezpośrednio na stronę osoby, która mu tę usługę zagwarantuje w najwyższej dostępnej jakości. Czego chcieć więcej?

Jak się właściwie wypozycjonować?

Aby uzyskać popyt na swoje usługi, należy zadbać o to, co będzie je reklamowało w sieci. Dziś klasyczne sesje ślubne w studio, na błękitnym tle z wykorzystaniem wiklinowych foteli i kwiatowych dekoracji są już bardzo niemodne. Liczy się to, co kontrowersyjne, artystyczne, niekonwencjonalne, ujęte w nietypowych kolorach, przedstawiające ślub z zupełnie innej perspektywy, niż tylko zwieńczenie miłości dwojga ludzi - to się sprzedaje!

Dlatego na swojej stronie internetowej warto wybrać najciekawsze, ale też najbardziej charakterystyczne fotografie naprawdę wysokiej jakości. Dzięki temu potencjalny klient zwróci na nie uwagę wśród podobnych zdjęć tego typu i kliknie w nie. Do tego należy wybrać najbardziej opisujące Twoje usługi słowa kluczowe, pozwalające sprecyzować wyniki wyszukiwania. Samo słowo "ślubna" można powiązać z milionem innych podmiotów, a "fotografia" - to zbyt ogólne zagadnienie. "Fotografia ślubna" zdaje się być już lepszą frazą, precyzyjniej oddającą to, czego poszukuje klient, ale po jej wpisaniu w wyszukiwarkę, otrzymamy strony fotografów ślubnych z całej Polski! Frazy muszą być więc charakterystyczne dla tego, czym się zajmujemy.

SEO dla fotografa - pozycjonowanie fotografii ślubnej

Chcąc wypromować swoje usługi w Internecie, najlepiej skorzystać z profesjonalnych firm zajmujących się pozycjonowaniem. Warto jednak przy tym pamiętać, że niska cena = fatalna jakość. Jeśli zależy Ci na szybkich i precyzyjnych efektach, zainwestuj w pozycjonowanie więcej, niż uważasz to za konieczne - to sprawi, że inwestycja zwróci się z nawiązką w krótkim czasie!

SEO dla fotografa

Poznaj nas bliżej

Inspiruje nas miłość, dlatego na zawsze zatrzymujemy ją
W subtelnych ślubnych fotografiach, przechowując w każdym zdjęciu emocje, szczęście, wzruszenia i radość.

PortfolioPortfolio KontaktKontakt

Fotograf Białystok

Fotograf Warszawa

Fotograf Olsztyn

Fotograf Łomża

 Fotograf  Ełk

Fotograf Ostrołęka

Fotograf Suwałki

Fotograf ślubny Białystok

Fotografia ślubna - Podlasie i Mazury