Fotograf na ślub i wesele - jak wybrać?

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej pary. Dzień jest zwieńczeniem znajomości dwojga kochających się ludzi i początkiem całkiem nowego etapu. Każdy chce, żeby to ważne wydarzenie zostało odpowiednio upamiętnione. Wszystko po to, by po latach móc spojrzeć na ślubny album i poczuć wszystkie pozytywne emocje, które odczuwało się w tamtym momencie. Osiągnięcie takiego efektu wcale nie jest proste. Dobry fotograf na wesele to osoba poszukiwana i pożądana na rynku ofert ślubnych. Jak wybrać tego idealnego i jednocześnie zapewnić sobie spokój ducha jeśli chodzi o temat zdjęć z wydarzenia?

Fotograf na ślub i wesele

Fotograf na wesele - jak znaleźć dobrą ofertę?

Planując ślub już na początku pojawia się problem dotyczący wyboru odpowiedniego fotografa na wesele. Nie ma co ukrywać, że większość z Par Młodych nie wie gdzie szukać ofert. Pomocne mogą się tu okazać między innymi polecenia znajomych i internet. Podczas wyboru należy zwracać uwagę na opinie na temat danego fotografa, wygląd jego strony internetowej, posiadany sprzęt, czas poświęcany na sesję i wesele, a także oferowane ceny. Warto pomyśleć o dokonaniu rezerwacji już na kilka miesięcy przed ślubem, aby nie dopuścić do sytuacji, w której zostaną dostępne tylko najgorsze propozycje.

Fotograf na ślub - portfolio i sprzęt fotografa

Każdy doświadczony fotograf może się pochwalić bogatym portfolio. Ma to swoje wady i zalety. Z jednej strony możemy zobaczyć spektrum jego umiejętności, z drugiej ryzykujemy, że spośród tysięcy zdjęć przeciętnych udało mu się wykonać kilka zapierających dech w piersiach. Dla pewności warto poprosić fotografa o pokazanie tych z dwóch-trzech ostatnich uroczystości.

Kolejnym etapem jest uzyskanie informacji na temat sprzętu, jaki używa fotograf. Strona techniczna jest bardzo istotnym aspektem każdej sesji. Tylko wysokiej jakości sprzęt, który można dostosowywać w zależności od warunków, wykona dobrej jakości zdjęcia w każdym wypadku. Z góry należy zrezygnować z ofert osób, które dysponują jedynie aparatem kompaktowym lub jedynie podstawowym obiektywem do lustrzanki.

Profesjonalny fotograf na wesele powinien umieć dostosować się do każdych warunków. Dobrze aby zdjęcia wykonywał wraz z pomocnikiem, który dodatkowo zadba o poprawę końcowego efektu i uchwycenie każdego ważnego momentu.. Fotograf weselny powinien obowiązkowo posiadać uprawnienia do wykonywania zdjęć w kościele.

Fotograf na wesele - czas wykonania zdjęć

Sesja ślubna powinna zostać zaplanowana na moment, w którym Państwo Młodzi nie będą musieli przejmować się niczym innym. Właśnie dlatego zdjęcia w dniu wesela to kiepski pomysł. Zdecydowanie lepiej umówić się z fotografem na pasujący dzień przed wydarzeniem. Pozwoli to uniknąć stresu i zwiększy szansę na zachwycający efekt końcowy. Fotograf na wesele powinien z góry określić czas, jaki przeznaczy na wykonanie zdjęć. Najlepiej aby nie było w tym aspekcie ograniczeń. Pośpiech to zły doradca i może okazać się, że z tak błahego powodu efekt końcowy będzie nudny i niezadowalający. Gdy obie strony dysponują nieograniczonym czasem, istnieje możliwość dokonywania wielu prób, zmian i konsultacji. Podobnie wygląda kwestia zdjęć z samej imprezy. Fotograf powinien zaoferować nam zostanie na imprezie co najmniej do 1-2 w nocy, tak aby nie przegapił żadnego ważnego momentu.

Fotograf na ślub - cena

Ważnym aspektem jest również cena oferowanych usług. Porównanie poszczególnych ofert bywa trudne, ponieważ niemal każdy fotograf oferuje inne pakiety. Najlepiej na spokojnie zastanowić się, na których usługach zależy nam najbardziej i pod tym kątem szukać ofert. Cena wykonania sesji ślubnej zależeć będzie między innymi od:
-renomy fotografa
-sposobu przekazania gotowych zdjęć (płyta/płyty CD, wywołanie, foto-książka itp.)
-czasu przeznaczonego na wykonanie sesji i miejsca jej wykonania

Drożej - często znaczy lepiej. Za ceną kryje się zazwyczaj jakość i prestiż. Oferty początkujących fotografów w śmiesznie niskich cenach powinny być dla nas podstawą do zapalenia się czerwonej lampki. Dobre zdjęcia weselne wcale nie muszą kosztować majątku, jednak konieczne jest, aby spełniały podstawowe wymagania. Wszystko po to, aby w przyszłości móc się cieszyć wyjątkowymi fotografiami oddającymi emocje tego wyjątkowego wydarzenia.

Fotograf na wesele - czym powinien się wyróżniać?

Dobry fotograf na wesele powinien posiadać wieloletnie doświadczenie w wykonywanej pracy. Ilość wykonanych zleceń bezpośrednio przekłada się na jakość zdjęć. Fotograf powinien budzić zaufanie Pary Młodej i być otwarty na rozmowy. Tylko w przyjemnej atmosferze zdjęcia wyjdą dobrze i tak, jak wymarzyli to sobie sami zainteresowani. Osoba wykonująca zdjęcia ślubne musi być wrażliwa i robić wszystko, aby idealnie oddać emocje towarzyszące zakochanym. Podczas ślubu i wesela fotograf powinien być niezauważalny, tak aby nie przeszkadzać uczestnikom uroczystości i wesela. Osoba spełniająca wszystkie podane cechy będzie gwarancją świetnego końcowego efektu.

fotograf na ślub

Poznaj nas bliżej

Inspiruje nas miłość, dlatego na zawsze zatrzymujemy ją
W subtelnych ślubnych fotografiach, przechowując w każdym zdjęciu emocje, szczęście, wzruszenia i radość.

PortfolioPortfolio KontaktKontakt

Fotograf

Fotograf ślubny

Zdjęcia ślubne

Fotografia ślubna

Fotograf na wesele