Akt

Nagość sensual akt - kobiece ciało jako dzieło sztuki

Akt w sztuce - gatunek odwieczny i niezmiennie intrygujący

 

Czym jest akt? To pokazanie, przedstawienie, ukazanie nagiego ciała człowieka. Wydawałoby się, że to bardzo proste zadanie... a jednak tak nie jest. Żeby stworzyć naprawdę dobry akt, trzeba czegoś więcej, niż tylko zachwytu nad pięknem ciała. Potrzebna jest także refleksja nad naturą człowieka. Potrzebne jest poszukiwanie głębi w duszy modela.

 

Akt jest sztuką odwieczną i ponadczasową. Piękno ludzkiego (a zwłaszcza kobiecego!) ciała od wieków inspirowało największych artystów. Najwybitniejsi malarze i rzeźbiarze składali hołd kobiecej urodzie przy pomocy pędzla i dłuta. Wychwalali w ten sposób naturalną doskonałość kobiecego ciała. Ale robili także coś więcej- nadawali nagości szczególne znaczenie, poprzez przedstawianie jej w konkretnym kontekście. Kobiece akty mają swoje miejsce w historii sztuki całego świata.

 

 

Akt w fotografii

 

Dzisiaj, piękno i tajemniczość kobiecego ciała i kobiecej duszy inspirują także mnie - fotografa. Składam im więc hołd, używając mojego aparatu, mojej wyobraźni i mojej wrażliwości.

 

Moimi narzędziami są: scenografia, rekwizyty, światło, cień, kolor, zbliżenie, oddalenie, perspektywa. Kolejne, równie ważne narzędzia, których stale używam to: inwencja, fantazja, pomysłowość, wyczucie, delikatność, romantyzm. To właśnie za ich pomocą "maluję" moje obrazy w obiektywie.

 

A modelka? Modelka nie jest dla mnie narzędziem! Jest ona równoprawnym współtwórcą naszego wspólnego dzieła. Zawsze słucham tego co do mnie mówi, zawsze biorę pod uwagę jej sugestie. Jestem otwarty na jej propozycje i pomysły. Bo tworząc akt, tworzymy go razem.

 

Podczas fotografowania bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniej perspektywy. Ważny jest kąt ujęcia, eksponowanie detalu, kontrastowanie, kompozycja. Krótko mówiąc: technika ma w fotografii duże znaczenie. Ale nie największe! Najważniejsza jest bowiem wizja artystyczna, zamysł twórczy. W robieniu artystycznych aktów jest coś magicznego, coś czego nie da się dokładnie określić, ani opisać słowami.

akt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarzakt foto malarz

Nagość - dlaczego jest tak fascynująca?

 

 

Nagość - to coś więcej niż tylko brak ubrania. Więcej niż pokazanie wyglądu czyjegoś ciała. Nagość ma wiele znaczeń. Może wyrażać wyzwolenie, radość, powrót do natury. Albo tajemnicę. Nagość zawsze budziła w nas sprzeczne emocje: wstyd, podziw, zachwyt, podniecenie, ciekawość.

 

Cała sztuka polega na tym, żeby odpowiednio pokazać nagość. Żeby "ubrać ją" w szaty konkretnego nastroju. Czym innym jest nagość wyniosłej, dumnej starożytnej bogini, czym innym jest nagość romantycznej kochanki. A jeszcze czym innym jest nagość zwiewnej rusałki, śpiącej na łące pełnej kwiatów... Nagość może być niewinna i czysta. Może być też elegancka, wręcz wytworna. Albo prowokująca i grzeszna. Można pokazać ją na wiele sposobów. Ale zawsze jest piękna! I zawsze należy podchodzić do niej z szacunkiem.

 

 

 

Sensual fotografia artystyczna - czym jest?

 

 

Sensual fotografia artystyczna to moja największa pasja. Czy ma ona coś wspólnego z fotografią erotyczną? Zdecydowanie nie! Owszem, sensualne, artystyczne akty mają w sobie pewien pierwiastek erotyzmu. Jednak należy wiedzieć, że erotyka w sztuce jest czymś diametralnie różnym niż erotyka komercyjna. Nie ma w niej absolutnie żadnej wulgarności. Jest bardzo subtelna, wysmakowana i przesycona wrażliwością. Taka jest właśnie moja sztuka sensualnego aktu. Balansuje na granicy sacrum i profanum. Przełamuje tabu. Idealnym przykładem dobrego sensualnego aktu może być szkic przedstawiający główną bohaterkę w filmie "Titanic".

 

 

 

Akty - jak powstają?

 

 

Tworzenie aktów jest jak pisanie poezji. Albo jak pisanie muzyki. Jest to proces twórczy, wymagający ogromnego wyczucia i delikatności. Poeta przyobleka myśli w rymy, muzyk układa nuty w kompozycję, ja - przekształcam moją modelkę w obraz. Nagie zdjęcia mogą mieć bardzo różny styl, klimat i charakter. Mogą być romantyczne, tajemnicze, poetyczne, figlarne, kuszące... Mogą zachwycać, wzruszać, intrygować . Wiele zależy od zastosowania różnego rodzaju środków wyrazu: od scenerii, gry światła i cienia, od pozy przyjętej przez modelkę.
Ta sama kobieta może wcielić się w wiele różnych ról. Może być niebezpieczną kusicielką spoglądającą prowokująco zza zasłony. Może być wytworną damą spoglądającą w dal. Może być eteryczną nimfą, zagubioną pośród drzew. Może być dumną królową, drapieżną kocicą, bajkowym elfem. Może być zimna, albo gorąca. Radosna albo smutna. To sama modelka decyduje, na ile chce pokazać swoją prawdziwą twarz a na ile chce skryć się za maską... To ona decyduje czy chce odrywać jakąś rolę, czy woli opowiedzieć swoją prawdziwą historię. Ja jej tylko podpowiadam, proponuję, sugeruję.

 

 

 

Sensualne zdjęcia - ich istotą jest wrażliwość

 

 

Moją domeną są zdjęcia sensualne, czyli bardzo zmysłowe. Ale jednocześnie, muszą być także bardzo subtelne i artystyczne.  Moje fotografie są opowieściami o kobietach: o ich duszy, pragnieniach, fantazjach, tęsknotach. Czasem o ich zagubieniu, czasem - o ich ogromnej sile. Fotografując modelkę chcę opowiedzieć jej historię. Pokazać jej charakter, jej styl, jej osobowość. Wydobyć z niej to co ma w sobie najlepszego, najcenniejszego i wyjątkowego- jej indywidualność.
Co jest więc istotą moich artystycznych sensualnych aktów? Pokazanie na fotografii połączenia piękna ciała i piękna osobowości. Każde kobiece ciało, samo w sobie jest dziełem sztuki. Jednak dopiero w połączeniu z urodą duszy staje się ono arcydziełem. Żeby przedstawić modelkę w odpowiednio interesujący sposób, należy więc ukazać złożoność jej psychiki.

 

 

 

Nagość zakryta - to co niedopowiedziane jest najbardziej fascynujące

 

 

Robiąc zdjęcia, często wybieram ujęcia tak, aby ich efektem była "nagość zakryta". Czym jest nagość zakryta? Polega ona na pokazaniu wszystkiego ... i nie pokazaniu wszystkiego. Brzmi paradoksalnie, prawda? I to właśnie, że jest tak tajemnicza, jest wielkim atutem nagości zakrytej. Pozostawia ona miejsce dla wyobraźni widza. Sugeruje, ale nie odsłania. Jest jednocześnie prowokacją i tajemnicą. Ukryta, zaledwie zasugerowana nagość, jest najbardziej zmysłowa. Bo czasem szept może powiedzieć więcej niż krzyk... Bo to co niedostępne, ukryte jest najbardziej intrygujące i cenne niż to co łatwo dostępne. Jak perła skryta w muszli.
Krągłość piersi skryta za kurtyną włosów budzi pragnienia, ale ich nie zaspokaja. Delikatnie zarysowana linia uda, dłoń zasłaniająca łono. Oto istota nagości ukrytej- niewyeksponowanej, lecz zaledwie zarysowanej...

 

 

 

Pozowanie nago - czy jest trudne?

 

 

Pozowanie nago może wydawać się trudnym zadaniem. Jednak wcale nie musi takie być! Może być ono dla modelki prawdziwą przygodą i niezapomnianym, bardzo pozytywnym przeżyciem. Pozowanie nago to doświadczenie o wielkiej wartości terapeutycznej i rozwojowej. To, czy pozowanie bez ubrania będzie dla modelki przyjemne, w dużej mierze zależy od fotografa. Dlatego, zawsze podchodzę do moich modelek z ogromnym szacunkiem, rozumieniem i delikatnością. Stawiam ich komfort na pierwszym miejscu - ponieważ tylko dobre samopoczucie pozującej kobiety może sprawić, że zdjęcia nasze wspólne będą udane. Musimy się nawzajem rozumieć i w pełni sobie ufać. Musimy być jedną drużyną.

 

 

 

Nago jesteś prawdziwą sobą- i jesteś piękna!

 

 

Wiele kobiet nie chce pozować nago ze względu na swoje kompleksy. Uważają, że ich ciała nie są atrakcyjne. To nieprawda! Tak zwane "niedoskonałości", to tak naprawdę cechy charakterystyczne. Nadają one człowiekowi indywidualny wyraz. Cellulit? Najpiękniejsze kobiety świata go mają! Zresztą, może być on całkowicie niewidoczny na zdjęciach, jeżeli taka będzie wola modelki...
Nadmiar kilogramów? Przecież krągłości są zmysłowe i bardzo kobiece. Nie pozwólmy by świat wmówił nam, że piękno musi pasować do szablonu! Piękno ma bardzo wiele imion.

 

 

 

 

Nieoczywista wartość nagich zdjęć

 

 

Dlaczego warto zrobić sobie nagie zdjęcia? Co daje kobiecie pozowanie nago? Odpowiedź na to pytanie, wbrew pozorom wcale nie jest prosta i jednoznaczna.

 

Bo pozowanie nago niesie wiele bardzo różnych korzyści- głównie psychologicznych. Pozwala w pełni zaakceptować i zrozumieć swoje ciało. Dodaje pewności siebie i poszerza samoświadomość. Pomaga pozbyć się kompleksów. Ośmielenie się przed obiektywem aparatu, pozwala kobiecie poczuć się wyzwoloną i silną - a to daje jej odwagę i moc na całe dalsze życie. Pozowanie nago zmienia myślenie o samej sobie. Pozwala pogodzić się ze sobą a co za tym idzie- ze światem. Poza tym, artystyczne akty są dla każdej kobiety niezwykle cenną pamiątką na całe życie.

 

 

 

Sesje rozbierane - jak dokładnie wyglądają w rzeczywistości?

 

 

Rozbierane fotografie to wyzwanie- wyzwanie zarówno dla modelki i jak i dla mnie. Ona musi wyzwolić się ze wstydu, ja - muszę sfotografować ją tak, by wydobyć jej niepowtarzalne, indywidualne piękno.
Najbardziej lubię robić zdjęcia w plenerze. Dlaczego? Ponieważ kobieca uroda idealnie komponuje się z pięknem natury. Odpowiednio dobrany pejzaż, jest według mnie najlepszym tłem dla modelki. Może dzieje się tak dlatego, że kobiety mają w sobie bardzo dużo z żywiołów Natury? Bywają niebezpieczne i nieokiełznane jak ogień. Mogą też nieść spokój i ukojenie jak chłodna, krystalicznie czysta źródlana woda. Czasem są wolne i szalone jak wiatr, innym razem- pewne i bezpieczne jak sama Ziemia.  Kobiety są bardzo skomplikowane- ich dusze kryją w sobie wiele tajemnic. Ich osobowości łączą w sobie wiele sprzeczności.
Bardzo lubię robić sesje zdjęciowe w plenerze, jednak fotografuję swoje modelki także w pomieszczeniach. Nastrojowe, klimatyczne, odpowiednio zaaranżowane wnętrze może być równie inspirujące co piękny pejzaż.

 

 

Gołe dziewczyny - dziewczyny wyzwolone i świadome swojej siły

 

 

A Ty- co myślisz widząc gołe dziewczyny na zdjęciach? Czy dziwi Cię ich odwaga, czy raczej je za nią podziwiasz? Zazdrościsz im pewności siebie, czy zawstydza Cię ich wyzwolenie? Chciałabyś mieć ich siłę a jednocześnie myślisz: to nie dla mnie, ja bym tak nie mogła? Mylisz się! Każda kobieta może być modelką pozującą do aktów. Trzeba tylko przełamać swoje zahamowania i lęki. Odrzucić kompleksy i wątpliwości. Przekroczyć własne granice. Trzeba wyjść poza strefę szarej codzienności i zrobić krok do przodu. Warto zrobić to dla siebie.

Poznaj nas bliżej

Inspiruje nas miłość, dlatego na zawsze zatrzymujemy ją
W subtelnych ślubnych fotografiach, przechowując w każdym zdjęciu emocje, szczęście, wzruszenia i radość.

PortfolioPortfolio KontaktKontakt

Jej portret

Fotograf Białystok

Akt Nagość Sensual

Nagie dziewczyny

Fotograf Warszawa

Fotograf Olsztyn

Fotograf Łomża

 Fotograf  Ełk

Fotograf Ostrołęka

Fotograf Suwałki

Fotograf ślubny Białystok

Fotografia ślubna - Podlasie i Mazury