Akt Nagość Sensual

Akt nagość sensual - kobiece ciało jako dzieło sztuki

Czy wiesz czym jest akt nagość sensual? Co myślisz czytając te trzy słowa, co przywodzą Ci one na myśl? Budzą w Tobie ciekawość, czy obawę? Postaram się wyjaśnić Ci czym dla mnie są sensualne akty w sztuce fotografii.

Fotografia sensualna, to inaczej mówiąc, fotografia zmysłowa. Odwołująca się do fantazji i wrażliwości odbiorcy. Działająca na wyobraźnię, na zmysły i na emocje. Fotografia inspirująca, nieodgadniona, fascynująca, intrygująca. Bogata w znaczenia. Posiadająca wiele różnych, nie zawsze dosłownych sensów i głębię wyrazu.

akt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzPortret Foto Malarz 001akt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarz zdjęcia erotyczno artystyczneakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarz zdjęcia erotyczno artystyczneakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarz

Zdjęcia Erotyczno Artystyczne

akt nagość sensual foto malarzakt nagość sensual foto malarz

Sensualna nagość zaklęta w akcie

Fotografia sensualna bardzo często balansuje na granicy jawy i snu, rzeczywistości i marzenia. Zawsze powinna być ona w jakiś sposób poruszająca. To fotografia, która ma rozbudzać wyobraźnię i rodzić nowe pragnienia, nowe myśli, nowe marzenia.

Może być ona albo bardzo subtelna, albo bardzo mocna w swoim wyrazie. Nigdy nie powinna być ani zbyt dosłowna, ani trywialna. Naprawdę dobre sensualne zdjęcia, niemal zawsze kryją w sobie ulotność, subtelność i eteryczność. Nie da się ich tak naprawę dokładnie opisać, nie da się do końca wytłumaczyć czym są...

Fotografowanie kobiet w stylu sensual jest moją pasją. Robię zdjęcia tak, by pokazać nie tylko urodę zewnętrzną, ale także urodę duszy modelki. Bowiem piękno ducha i piękno ciała zawsze są ze sobą nierozerwalnie połączone. Jedno wynika z drugiego. Jedno bez drugiego nie istnieje. Nie ma sensualności bez wrażliwości. Nie ma fascynacji bez sekretu. Nie ma zmysłowości bez osobowości - oto moja dewiza.

Każda kobieta nosi w sobie tajemnicę i głębię- trzeba je tylko z niej wydobyć. Trzeba ośmielić ją aby nie bała się odkryć przed obiektywem. Trzeba namówić ją do szczerości i odwagi w wyrażaniu siebie. Trzeba dotrzeć do jej prawdziwego "ja" i ukazać je. To jest prawdziwym celem mojej sztuki - odkrywanie duszy, nie samo tylko odkrywanie ciała.

 

 

Nagość ciała a nagość duszy

Nagość jest w naszej kulturze trudnym tematem. Nie cieszy się dobrą opinią. Jest traktowana albo jako temat tabu, albo jako komercyjne narzędzie reklamowe. To bardzo płytkie i niemądre traktowanie tematu nagości. Stanowczo się temu sprzeciwiam!

Fotografuję kobiecą nagość w taki sposób, aby uchwycić niepowtarzalne, indywidualne piękno każdej modelki. Każde kobiece ciało jest cudem natury. Każde można pokazać w sposób pełen szacunku i podziwu. I właśnie tak powinno być zawsze ukazywane!

 

 

Erotyzm w sztuce

Erotyzm wielu ludziom nie kojarzy się dobrze. Szczerze nad tym ubolewam. Bowiem zdjęcia z podtekstem erotycznym mogą (i powinny!) być bardzo wysmakowane i stylowe. Dopiero wtedy zyskują autentyczną wartość artystyczną. Zdjęcia erotyczne nie mają na celu tylko i wyłączenie wzbudzać pożądania. Mają też wywierać niezatarte wrażenie i zapadać w pamięć. Mają zachwycać, prowokować, zadziwiać. Krótko mówiąc: mają być hołdem złożonym kobiecej seksualności.

 

 

Pokochaj swoją nagość!

Absolutnie żadna kobieta nie powinna wstydzić się swojej nagości. Nagość nie wiąże się w żaden sposób z grzechem- jest ona naturalnym stanem człowieka. Nagość jest wyrazem wolności, swobody, dumy, wyzwolenia. Jest czysta i niewinna. Nagość to prawda.
Choć pozowanie nago, jest dla niektórych trudne, jest bardzo wartościowym przeżyciem. Pozwala kobiecie zaakceptować w pełni własne ciało, odkryć swoją zmysłowość, zrozumieć samą siebie. Podczas nagiej sesji zdjęciowej modelka zyskuje możliwość odkrycia urody i mocy swojego ciała. Kiedy przekroczy barierę wstydu i odrzuci obawy i przesądy, wtedy może poczuć się prawdziwą boginią.

Prawdziwa uroda kobiecego ciała nie ma nic wspólnego ze standardami współczesnej mody. Zarówno bardzo szczupła, jak i bardzo krągła kobieta może olśniewać i zachwycać. Nieważne czy jesteś młoda, dojrzała, niska, wysoka... z całą pewnością jesteś naturalnie piękna. Trzeba tylko umieć pokazać Twoje ciało w odpowiedni sposób- i ja to potrafię.

 

 

Akt - poezja obrazu

Kobiecy akt jest według mnie jedną z najwyższych form sztuki. Łączy w sobie zmysłowość, szlachetność i poetyczność.

Tworząc kobiece akty, chcę przede wszystkim, aby były one historiami kobiet, które na nich uwieczniam. Historiami ich przeżyć, emocji, nastrojów, myśli- historiami ich skomplikowanych osobowości. Opowieściami o ich świecie.

Akt może przedstawiać modelkę na bardzo różne sposoby. Kobieta może być na nim drapieżna, tajemnicza, kusząca. Albo: zagubiona, melancholijna, romantyczna. Wszystko zależy od tego, jaka zechce być... Jeżeli zechce być zimną uwodzicielką o niepokojącym wzroku- taka właśnie będzie na moich zdjęciach. Jeżeli zażyczy sobie być sfotografowana jako niedostępna, wytworna dama- spełnię jej życzenie.

Podczas sesji fotograficznej modelka może wcielić się w każdą rolę. Może spróbować zabawy w bycie przez chwilę kimś zupełnie innym niż na co dzień. Może udawać księżniczkę, kurtyzanę, czarodziejkę - jedyną barierą jest wyobraźnia...

 

 

Fotografia artystyczna - na czym polega?

Fotografia artystyczna, polega na malowaniu rzeczywistości na nowo, w obiektywie mojego aparatu. Pokazuję rzeczy takie jakimi są, ale jednocześnie ukazuję je w zupełnie nowym świetle. Fotografując, wciąż na nowo odkrywam świat.

W fotografii artystycznej bardzo istotna jest technika. Ważna jest umiejętność dobierania odpowiednich ujęć, stosowania odpowiedniej perspektywy, malowania światłem i cieniem jak farbami.

Jednak najważniejsza w fotografii artystycznej jest zawsze strona duchowa. Poszukiwanie nowych znaczeń, nadawanie nowych imion pięknu. Stawianie wciąż na nowo tych samych pytań: czym jest sztuka, jakie są jej granice, kim jesteśmy my i jaki jest sens naszego istnienia?

 

 

Akty w fotografii artystycznej

W fotografii artystycznej akty są szczególnie trudnym, ale i szczególnie ważnym tematem. Artystyczne akty kobiece pokazują piękno i zmysłowość modelki. Mogą mieć różną wymowę: mogą być romantyczne, niepokojące, smutne, wzruszające, nawet zabawne i figlarne. Artystyczne akty nie służą tylko ukazaniu ciała- mają także, przede wszystkim ukazywać osobowość modelki.

 

 

Sensualne zdjęcia - jak powstają?

Żeby stworzyć sensualne zdjęcia, które będą urzekać klimatem, potrzebnych jest wiele składników. Urzeczywistnienie artystycznej wizji nigdy nie jest łatwe. Niezbędne jest odpowiednie światło, odpowiednia sceneria. Liczy się zarówno technika, jak i pasja. Ale zawsze, ostatecznie, najważniejsza jest w tym wszystkim modelka.

 

 

Nagość zakryta

Najbardziej intrygującym i fascynującym rodzajem aktu kobiecego, jest akt nieoczywisty. Taki, na którym nagość jest w jakiś sposób ukryta, a jednocześnie mocno zasugerowana. Nagość zakryta w specyficzny sposób, pobudza wyobraźnię i zmusza do refleksji.

Nago jesteś w pełni sobą

Pozując nago należy odrzucić wstyd. Żadna kobieta nie powinna wstydzić się swojego ciała- każda powinna być z niego dumna! Ciało jest świątynią duszy- nie ma w nim niczego prozaicznego, ani tym bardziej niczego brzydkiego.

Akceptacja własnej fizyczności, jest niezbędnym warunkiem do pełnego pogodzenia się ze sobą i ze światem. Odrzucenie fałszywej skromności pozwala kobiecie cieszyć się tym jaka jest i kim jest. Pozwala jej także lepiej zrozumieć własne własne pragnienia. Kobieta, która kocha swoje ciało i która się nim zachwyca, zawsze będzie budzić zachwyt u innych.

Pozowanie nago może być dla modelki nie tylko niezapomnianą przygodą, ale także ważną życiową lekcją.
Wiele moich modelek, właśnie dzięki pozowaniu do aktów pozbyło się kompleksów. Wiele z nich dopiero na zdjęciach ujrzało i w pełni doceniło swoją urodę. Mówiły, że dało im to pewność siebie i siłę, z którą od tej pory już zawsze będą szły przez życie. Ogromnie mnie to cieszy.

 

 

Nagie zdjęcia i ich wielowymiarowe znaczenie

Nagie zdjęcia kobiet są niezaprzeczalnie obiektywną sztuką. Posiadają wartość artystyczną: tak jak obraz, tak jak wiersz, tak jak utwór muzyczny. Lecz oprócz tego, mają też subiektywną wartość dla modelki. Nagie zdjęcia są bowiem, bezcenną pamiątką dla tych, które zostały na nich uwiecznione. Są ilustracją pewnego momentu w życiu- pozwalają zatrzymać chwilę, tak by nigdy nie przeminęła.

Rozbierane zdjęcia- co sprawia, że mają klasę?

Rozbierane zdjęcia, naprawdę mogą mieć wyjątkową klasę. Żeby jednak takie były, potrzebna jest odpowiednia atmosfera podczas sesji. Osobiście, zawsze staram się, aby moje modelki czuły się podczas sesji maksymalnie komfortowo. Podchodzę do nich z ogromnym szacunkiem, szanując ich wrażliwość i delikatność. Każda poza, każdy gest, każde wykorzystanie rekwizytu, jest zawsze naszą wspólną decyzją. Modelka nie jest w moich rękach wyłącznie materiałem- jest ona równorzędnym twórcą naszego wspólnego dzieła.

 

 

Gołe dziewczyny, nagie kobiety, roznegliżowane panie

Rozebrane kobiety, roznegliżowane panie, gołe dziewczyny- od zawsze inspirowały artystów. I jestem pewien, że zawsze będą ich natchnieniem. Kobiece krągłości przywodzą na myśl słodycz dojrzałych owoców- są naturalnym bogactwem. Kobiece włosy są delikatniejsze niż młode zboże poruszane podmuchami wiatru. Krzywizna kobiecych ramion, subtelny zarys kobiecych pleców- są to najdoskonalsze projekty natury. Są równie piękne co rozkwitający kwiat, poranna rosa, błysk słońca wyglądający zza burzowej chmury...

Chyba właśnie z tego powodu, tak często tworzę kobiece akty w plenerze. Przyroda i kobieta to dwa najwspanialsze żywioły Ziemi- połączanie ich razem zawsze daje niesamowity efekt. Odpowiednio dobrany krajobraz, zawsze jest idealnym tłem dla kobiecego ciała. Jest jak rama, która uwydatnia piękno obrazu.
Jednak, nie zawsze robię zdjęcia w plenerze. Odpowiednie, nastrojowe i dobrze zaaranżowane wnętrze, również może być idealnym planem zdjęciowym.

 

 

Tworzenie sensualnych aktów- co jest w nim najpiękniejsze?

Tworzenie sensualnych aktów kobiecych jest trudnym, ale również pasjonującym zadaniem. Każdy kolejny kobiecy akt oznacza kolejne wyzwanie- i kolejną przygodę. Jednak zdecydowanie, najpiękniejszy w całym tym procesie twórczym, jest jego efekt finalny. Zazwyczaj jest to radość, wzruszenie i wdzięczność moich modelek na widok przedstawiających je zdjęć.

Poznaj nas bliżej

Inspiruje nas miłość, dlatego na zawsze zatrzymujemy ją
W subtelnych ślubnych fotografiach, przechowując w każdym zdjęciu emocje, szczęście, wzruszenia i radość.

PortfolioPortfolio KontaktKontakt

Jej portret

Fotograf Białystok

Akt Nagość Sensual

Nagie dziewczyny

Zdjęcia Erotyczno Artystyczne