Jej Portret Foto Malarz

Jej portret

Artystyczne zdjęcia

“Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt, bo tego nie wiesz nawet sama ty” – tymi słowami zwracał się kiedyś w swojej nostalgicznej piosence Bogusław Mec do wszystkich kobiet.

 

W słowach tych niewątpliwie jest wiele prawdy. Jak wiadomo od dawna, kobieta zmienną jest. Zależnie od okoliczności może stać się małą dziewczynką, mamą, żoną, uwodzicielką, kusicielką czy romantyczką.

 

Kobieca fotografia portretowa jest jedną z najciekawszych i dających największe pole do popisu dziedzin fotografii. Dobry portret nie tylko ukazuje wygląd zewnętrzny kobiety, ale też niesie ze sobą jakieś przesłanie lub emocje.

 

Portret wiele może powiedzieć o fotografowanej osobie. Z jego pomocą można także wpływać na uczucia ludzi go oglądających. Bowiem może on ukazywać kobietę nie tylko taką, jaką jest naprawdę, ale również taką, jaką mogła lub chciałaby być.

Jej Portret Foto Malarz Portret Damy

Portret damy

 

Ogromna większość portretów przedstawia kobiety jako damy. To ogromna zasługa czasów, w jakich żyją dzisiejsze panie. Bardzo często prowadzą one szaleńczy tryb życia, a między gotowaniem, pracą, sprzątaniem i opieką nad dziećmi zapominają, że są przede wszystkim damami.

 

Dzięki zdjęciu portretowemu w eleganckiej, klasycznej i stonowanej stylistyce łatwo mogą sobie o tym przypomnieć. Niezależnie od wieku, budowy ciała czy typu urody w każdej kobiecie drzemie dama. To swego rodzaju sposób bycia, delikatność obycia, subtelność gestów, mimika twarzy i tajemnica w niej drzemiąca.

 

Zadaniem fotografa jest uchwycenie wszystkich tych cech na portrecie. Czasem wystarczy zagadkowy uśmiech, spojrzenie skierowane lekko w dół, odpowiednie zgięcie szyi – by fotografowana kobieca postać nabrała całkiem innego charakteru.

 

W portrecie damy mogą przydać się dodatkowe akcesoria – sznur pereł, woal przy twarzy czy subtelny kwiat. Warto jednak pamiętać, że na portrecie główną rolę ma grać postać, gadżety mogą jedynie subtelnie ją uzupełniać. Zbyt dużo akcesoriów rozprasza uwagę oglądającego, co nie jest pożądanym efektem.

Jej Portret Foto Malarz

Artystyczne zdjęcia

 

Bardzo ciekawie prezentują się również kobiece portrety w artystycznym stylu. Wykonanie takich zdjęć wymaga sporej dozy kreatywności, fantazji i polotu.

 

Efekt jest jednak spektakularny. Artystyczne fotografie mają w sobie wiele tajemniczości i poezji. są bardzo wysublimowane i przedstawiają kobietę taką jaką jest naprawdę – zmienną, lecz wciąż piękną.

 

Czasem do wykonania artystycznego ujęcia nie trzeba wiele. Wystarczy uchwycenie w odpowiedni sposób detalu, który może wydawać się niepozorny. Powiew wiatru, szczególne spojrzenie modelki, marzycielska poza – przeniesione na zdjęcie mogą dać spektakularny efekt.

 

Artystyczne ujęcia mogą być też o wiele bardziej przemyślane i wysublimowane. Fantazyjny makijaż, skomplikowana fryzura czy wymyślna poza – to także świetnie prezentuje się na zdjęciach.

 

Wybór kierunku fotografii artystycznej zależy wyłącznie od tego, w jakiej stylistyce najlepiej odnajduje się portretowana kobieta. Jednej pani odpowiadają zdjęcia naturalne i lekkie, inna woli mocniejsze klimaty i precyzyjne ujęcia.

Jej Portret Foto Malarz

Jej Portret Foto Malarz Portret Damy Jej Portret Foto Malarz Portret Damy Jej Portret Foto Malarz Portret Damy portret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 049fotograf slubny foto malarz lazarscy 072fotograf slubny foto malarz lazarscy 073fotograf slubny foto malarz lazarscy 069portret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 076portret foto malarzportret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 079fotograf slubny foto malarz lazarscy 084portret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 095fotograf slubny foto malarz lazarscy 097fotograf slubny foto malarz lazarscy 098portret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 119fotograf slubny foto malarz lazarscy 120fotograf slubny foto malarz lazarscy 114portret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 122fotograf slubny foto malarz lazarscy 124portret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 129portret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 137fotograf slubny foto malarz lazarscy 136fotograf slubny foto malarz lazarscy 131portret foto malarzportret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 149fotograf slubny foto malarz lazarscy 151portret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 156fotograf slubny foto malarz lazarscy 147fotograf slubny foto malarz lazarscy 150portret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 118fotograf slubny foto malarz lazarscy 115fotograf slubny foto malarz lazarscy 099fotograf slubny foto malarz lazarscy 086portret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 080fotograf slubny foto malarz lazarscy 070portret foto malarzfotograf slubny foto malarz lazarscy 061portret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarz portret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarzportret foto malarz

Obraz ze zdjęcia

 

Coraz częściej spotyka się usługę tworzenia obrazu ze zdjęcia. Obraz taki może być świetną dekoracją domu. Portret kobiecy drukowany na płótnie, oprawiony w pasującą ramę, dodatkowo zyskuje na urodzie.

 

Co ciekawe, obrazy na płótnie mogą być wykonane w postaci pojedynczego portretu lub kolażu różnych ujęć. Ponadto, nawet kolorowe portrety mogą w obrazie przybrać odcienie czerni i bieli czy zostać przedstawione w sepii.

 

Taki obraz może być doskonałym prezentem na wszelkiego rodzaju rocznice i święta. Każda kobieta z pewnością z radością i wzruszeniem przyjmie swój portret w formie obrazu.

 

 

Portret ze zdjęcia

 

Warte uwagi z pewnością jest także wykonywanie portretów ze zdjęć. Wielu artystów oferuje takową usługę. Portret kobiecy w formie fotograficznej może zawisnąć na ścianie w formie ręcznie malowanego obrazu.

 

Jest to forma o tyle ciekawa, że przy pomocy zdjęcia portretowego można uzyskać w pełni profesjonalny obraz bez konieczności długiego i żmudnego pozowania.

 

Portrety wykonywane są za pomocą wielu technik, z których najpopularniejsze to farby olejne i akrylowe, węgiel, ołówek czy pastele.

 

W portrecie ważne jest przede wszystkim, by odwzorowana ze zdjęcia postać kobiety zachowała swój charakter i cechy. To detale takie jak błysk w oku, zmarszczka w kąciku ust czy przenikliwe spojrzenie, decydują o tym, czy portret jest udany.

 

 

Inna kobieta

 

Czasem fotografia portretowa jest dla kobiety okazją, by dostrzec siebie w innym świetle. Bywa, że marzy ona o metamorfozie i zrobienie zdjęcia jest do tego świetną okazją.

 

Skryta romantyczka może zechcieć przybrać formę ponętnej kusicielki. Poważna pani dyrektor może zechcieć wcielić się w rolę delikatnej i subtelnej kobiety. Po to właśnie istnieje fotografia – by spełniać marzenia i potrzeby portretowanych kobiet.

 

Taka fotograficzna metamorfoza może dodać kobiecie pewności siebie lub pobudzić ją do zmiany. Dużo pań wmawia sobie rozmaite kompleksy, w większości bez istotnego powodu. Spojrzenie na siebie okiem fotografa, od strony obiektywu może pokazać im, że ich obawy są zupełnie nieuzasadnione, a wady – wymyślone.

 

W natłoku codziennych zajęć panie nie zawsze odnajdują czas na ułożenie fryzury, zrobienie makijażu czy przejrzenie się w lustrze. Sesja zdjęciowa może być miłą okazją do oderwania się od szarej rzeczywistości i choć na parę chwil stania się całkiem inną osobą.

 

Te kilka chwil dla siebie samej, sam na sam z obiektywem aparatu to czasem wszystko, czego potrzeba, by na nowo zyskać energię do codziennych zajęć. Efekty takiej sesji, powieszone na ścianie w sypialni mogą przypominać właścicielce na co dzień, że jest silną, piękną i wyjątkową kobietą.

 

 

Współpraca z fotografem

 

Warunkiem wykonania udanych zdjęć portretowych jest dobra współpraca na linii fotograf – modelka. Kobieta musi czuć się przed obiektywem swobodnie i pięknie. Dlatego fotograf powinien mieć w sobie trochę z psychologa, który będzie w stanie wprowadzić ją w takie samopoczucie.

 

Wiele kobiet przed obiektywem czuje się nago i bezbronnie, mają wrażenie, że wystawia je to na oceny. Czują one wtedy opory przed swobodnym i naturalnym pozowaniem. Zadaniem fotografa jest, by zapomniały o swoich obawach i obdarzyły go zaufaniem.

 

Nie wolno mu tego zaufania zawieść. Profesjonalny fotograf zanim przystąpi do sesji, będzie chciał dowiedzieć się czegoś o fotografowanej kobiecie. Jej obawy, oczekiwania i zainteresowania mogą podpowiedzieć mu, w jaki sposób powinna się ona odbywać.

 

 

Zachowanie równowagi

 

Zachowanie równowagi w kobiecej fotografii portretowej jest bardzo ważne. Każda twarz jest inna i wymaga innego podejścia. Zadaniem fotografa jest zachowanie tej niezwykle delikatnej równowagi między realizmem portretu, a chęcią przedstawiania kobiety w jak najkorzystniejszym świetle.

 

Nadmiar retuszu może spowodować, że efekt końcowy będzie sztuczny, a modelka nie będzie przypominać samej siebie. Każda twarz ma cechy, na których warto się skupić. Ładna linia brody, piękne oczy, zgrabnie wykrojone usta czy wdzięczna linia brwi – to są szczegóły, które nadają twarzy charakteru.

 

Wcale nie trzeba retuszować zdjęć, by przedstawiły one modelkę w korzystnym świetle. Czasem wystarczy ujęcie z odpowiedniej perspektywy czy dobre oświetlenie, by efekt końcowy był o wiele lepszy.

 

 

Moc uśmiechu

 

Uśmiech jest tym, co z reguły dobrze wygląda na zdjęciach. O ile jest naturalny. Nie wystarczy suchy komunikat “uśmiechnij się!”. Tylko szczery i niewymuszony uśmiech dobrze wygląda w obiektywie aparatu.

 

Dlatego tak ważne jest, by podczas sesji fotograficznej panowała luźna i swobodna atmosfera. Kobieta ma prawo czuć się niepewnie i nieswojo w nowej dla siebie sytuacji. Pomóc jej może towarzystwo bliskiej osoby w trakcie robienia zdjęć.

 

 

Miejsce sesji zdjęciowych

 

Tło portretu jest bardzo ważne. Jeśli efektem sesji mają być proste, bez żadnych szczegółów zdjęcia, z powodzeniem można przeprowadzić ją w studiu fotograficznym.

 

Bardziej skomplikowane sesje portretowe wymagają dodatkowej oprawy. Fotograf musi być szczególnie wrażliwy na piękno i estetykę, bo czasem okazuje się, że najpiękniejsze ujęcia można wykonać w nawet niepozornych miejscach.

 

Pięknie ukwiecony krzew w miejskim parku, surowa ceglana ściana, majestatyczny konar drzewa, gałęzie winorośli nad głowami, a nawet kawałek ukwieconego miejskiego skweru – przy odpowiedniej perspektywie każde z tych miejsc może sprawiać na zdjęciu zupełnie inne wrażenie.

 

Świetnie prezentują się również portrety wykonane z wykorzystaniem tego, co oferuje natura. Zachód lub wschód słońca sprawdzą się przy romantycznych ujęciach. Falujące łany zboża dają wrażenie swobody i przestrzeni. Ciemny, gęsty las może być idealnym miejscem do wykonania artystycznych portretów.

 

 

Kobieta zmienną jest

 

Jak już powiedziano, kobieta zmienną jest i na potrzeby sesji fotograficznej może przybrać wiele twarzy – niezależnie od tego, czym zajmuje się na co dzień.

 

Tym, co najlepiej wygląda na zdjęciach, niezmiennie są szczere emocje. Łza wzruszenia, szczery śmiech czy zamyślona mina – to wszystko ma na celu wywołanie u oglądającego określonych uczuć.

 

Sam portret nie może być tylko wiernym odwzorowaniem kobiecej twarzy czy sylwetki. Musi nieść on ze sobą pewien ładunek emocjonalny lub przesłanie. Sportretowana twarz nie może być jednowymiarowa – musi być jak księga, która kryje wiele tajemnic i zagadek. Trzeba poświęcić wiele czasu, by je z niej wyczytać.

 

Dobry fotograf wie, że musi zachować czujność przez cały okres sesji. Czasem dobre ujęcie jest kwestią kilku sekund, chwilowego zadumania czy przymknięcia oczu. Okazja na zrobienie wyjątkowego zdjęcia czasem mija w mgnieniu oka.

Niezmiernie ważne jest to, by fotografowana kobieta czuła się pewnie i swobodnie przed obiektywem aparatu. Musi czuć się piękna i silna i mieć świadomość, że portret wydobędzie z niej to, co najlepsze.

Dobry fotograf ma świadomość, że podczas wykonywania portretu kobieta w pewien sposób obnaża przed nim duszę. Dlatego podczas sesji to modelka powinna dyktować warunki współpracy, by poczuć się pewnie i bezpiecznie.

Poznaj nas bliżej

Inspiruje nas miłość, dlatego na zawsze zatrzymujemy ją
W subtelnych ślubnych fotografiach, przechowując w każdym zdjęciu emocje, szczęście, wzruszenia i radość.

PortfolioPortfolio KontaktKontakt

Jej portret

Portret Damy

Inna Kobieta

Obraz ze zdjęcia

Fotograf Białystok

Akt Nagość Sensual